![](https://www.missbloom.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/57/578439026d1a47a8bf7c48c8b7e574c4.jpg?quality=81&404=default&v=3)
Η δημοσίευση με αφορμή τη γιορτή του μεγάλου του γιου, Πάνου.
Ο δημοσιογράφος Νίκος Χατζηνικολάου αποφεύγει τις συχνές αναρτήσεις με τα παιδιά του στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram.
Ωστόσο χθες, 15 Αυγούστου, επειδή γιόρταζε ο μεγάλος του γιος, Πάνος, που απέκτησε από τον γάμο του με τη δημοσιογράφο Έλενα Κατρίτση, αποφάσισε να του ευχηθεί δημόσια αναρτώντας την παρακάτω φωτογραφία:
"Χρόνια σου πολλά Πάνο μου! Χρόνια σου πολλά αστέρι μου! Να είναι η ζωή σου ένα όμορφο καλοκαίρι! Να έχεις υγεία,ευτυχία και μεγάλες επιτυχίες!" ήταν η ευχή του δημοσιογράφου.
Ο Πάνος σπούδασε στο Λονδίνο όπου συνεχίζει να ζει και να εργάζεται. Ωστόσο έρχεται συχνά στην Ελλάδα για να δει τους γονείς του και τα μικρότερα αδέλφια του.
O παρουσιαστής είναι παντρεμένος με την Κρίστη Τσολακάκη 19 χρόνια και έχουν αποκτήσει μαζί τρία παιδιά: τον Κωνταντίνο, τον Αλέξανδρο και την Εύα.